باز نشر نوشته های این وبلاگ تنها با ذکر منبع آزاد می باشد.

۱۳۹۲ مرداد ۲۸, دوشنبه

راز بنی صدر و نقش او در کودتای 28 مرداد!بعد از سال ها آقای بنی صدر در مصاحبه با رادیو فردا در مرداد ماه 89 رازی بزرگ را در مورد نقش خمینی بیان می کنند . رازی که تا آن‌زمان کسی در مورد آن چیزی نمی دانست و همان جا عنوان می دارد که از موثق بودن خبر مطمئن نبوده ولی برای ثبت در تاریخ مجبور به بیان آنست!

بنی صدر:
 «اما من به مناسبت اين مصاحبه مى خواهم اطلاعات مهمى را با شنوندگان ايرانى به خصوص، ساكنين قم در ميان بگذارم تا آنها هم از يك ماجرا اطلاع داشته باشند.

مرحوم آقا مهدى حائرى فيلسوف گرانقدر، كه انسان آزاده اى بود فرزند آشيخ عبدالكريم حائرى يزدى- بانى حوزه علميه قم - در خاطرات خود مى گويد كه آقاى خمينى حتى با آقاى كاشانى در مورد آنچه كه به مصدق و براندازى مصدق بود، هم نظر نبود. بلكه نظراتش به نظرات بهبهانى نزديك بود.

در گزارش سى.آى.‌اى در باب كودتاى ۲۸ مرداد، مى گويد كه قرار بود مرحوم بهبهانى از مرحوم بروجردى فتوا بگيرد تا آن فتوا براى كودتا مبنا بشود. چه كسى رفت و اين فتوا را گرفت؟ خود بهبهانى كه به قم نرفت. دو سال پيش در اين زمينه به من اطلاعاتى دادند كه در واقع آن شخصى كه از ناحيه آقاى بهبهانى نزد مرحوم بروجردى رفت، آقاى خمينى بوده است.

بعد كه آقاى خمينى نسبت به آيت الله بروجردى در سال هاى بعد از كودتا سرد شد و كسى واسطه شد براى اينكه اين دو تا را با هم دوباره نزديك كند. مرحوم بروجردى به آن واسطه گفته بود كه اين آقا آمده بوده از من چنين فتوايى را بگيرد.

بنابر اين آنهايى كه در قم هستند و هنوز در قيد حيات هستند و از اين واقعيت مى توانند اطلاع داشته باشند، و يا كسانى هستند كه اين موضوع را از پيشينيان شنيده اند، بايد بدانند كه اين اطلاعات به تاريخ ايران تعلق دارد و مى بايست كه به اطلاع عموم قرار بگيرد. نمى دانم اين اطلاعى كه به من داده اند چقدر موثق است؟ ولى اطلاعى است كه لازم است با مردم ايران در ميان گذاشته شود.»

از آن زمان تا کنون و بنابر توصیه ایشان به تحقیق در مورد صحت و درستی این موضوع پرداختیم که تا این جستجو ها بی نتیجه ماند تا چند ماه پیش اطلاع یافتیم که این خبر صحت دارد و اطلاعات ارائه شده توسط آقای بنی صدر و نقش آقای خمینی در جریان اتفاقات 28 مرداد 1332 کاملن مورد تایید می باشد. اما نکته ای که آقای بنی صدر از ذکر آن خودداری کرده اند آنست که ایشان چگونه به این اطلاعات دست یافته اند؟! این نکته ای بود که در جریان همین جستجو به آن پی بردیم رازی که آقای بنی صدر در طی این سالها آن را پنهان داشته اند . هنگامی که خمینی برای گرفتن فتوا از آقای بروجردی به قم رفت شخصی جوان، او را در این سفر همراهی می کرد که کارهای شخصی او را به عنوان پیشکار انجام دهد. این جوان کسی نبود جز آقای بنی صدر! منبع مذکور می گوید که خمینی به او اعتماد بسیار داشت و حتا او را به عنوان ابوالحسن فرزند شیخ نطرالله به حصور آیت الله بروجردی معرفی نمود.
به هر حال كه اين اطلاعات به تاريخ ايران تعلق دارد و مى بايست كه به اطلاع عموم قرار بگيرد. مشحص نیست اين اطلاعى كه به ما داده اند چقدر موثق است؟ ولى اطلاعى است كه لازم است با مردم ايران در ميان گذاشته شود!...

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر